Dieta 1000 kcal – najpopularniejsza na odchudzanie

Wygląd odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Każdy chce być wiecznie młody, elegancko ubrany i wysportowany. Nie zawsze jednak udaje nam się osiągnąć ten cel i jeśli żyjemy na szybkich obrotach nie dbając o jadłospis, to efekt może być tylko jeden.

Osoby walczące z nadwagą i otyłością bardzo często nie akceptują swojego ciała o popadają w depresje. Jeśli chcemy uniknąć takiego stanu, to zawsze jest możliwość o zawalczenie o nowego siebie. Pozostaje jednak pytanie jak to zrobić?

Tyjesz, bo jesz za dużo

Dieta 1000 kalorii - jabłka na zdjęciuW pierwszej kolejności musielibyśmy zastanowić się nad tym co jest czynnikiem naszego przybierania na wadze. W niektórych przypadkach będzie to zła dieta, a innym razem uwarunkowania genetyczne czy jakieś choroby. Jeżeli będziemy znali już przyczynę, to łatwiej nam będzie z nią walczyć. Lekarz specjalista przepisze nam konkretną dietę, a my stosując się do jej wskazówek będziemy mogli z dnia na dzień cieszyć się coraz szczuplejszą sylwetką.

Jeżeli chodzi o dietetyków, to oni najczęściej zalecają nam dietę 1000 kcal. Jest to metoda bezpieczna, sprawdzona i nie grozi po niej efekt jo jo. Z tego sposobu odchudzającego mogą korzystać dzieci, osoby dorosłe, a nawet osoby cierpiące na jakieś dolegliwości.

Niektórzy dietetycy przepisują nam również różne suplementy na odchudzanie. Moje zdanie na ten temat jest takie, że nie są one koniecznością – schudniemy także bez nich. Jeśli już się decydujemy na ich przyjmowanie to dobrze by było gdyby dietetyk przepisał nam jakieś tabletki naturalne o cennych właściwościach typu zielona kawa.

Ekstrakt z zielonej kawy czy jagody goji czy zielonego jęczmienia to dużo bezpieczniejsze suplementy niż wszelakie nieznane i chemiczne cuda.

Warunkiem stosowania diety 1000 kcal jest tylko dobranie odpowiedniego menu. Dieta 1000 kcal tylko z nazwy ogranicza taki limit dziennie spożywanej energii. Tak naprawdę dla każdego z nas powinno stosować się inne wyliczenia. Są one uzależnione od płci, wieku i trybu życia.

Jeżeli na tej diecie chce schudnąć dorosły mężczyzna, który ciężko pracuje fizycznie i kobieta, która na co dzień wykonuje pracę biurową, to ich dawki kaloryczne powinny być zróżnicowane. Sama dieta 1000 kcal jest w bardzo bezpieczna. W skład menu wchodzą produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce, nabiał, ryby i chude mięsa.

Nasze menu powinno być codziennie wzbogacane o razowe pieczywo i ciemne makarony, a w ramach deseru zamiast słodyczy powinniśmy zjeść jakiś owoc. Metoda nie powoduje szybkiej utraty kilogramów i nie grozi nam na niej efekt jo jo.

One thought on “Dieta 1000 kcal – najpopularniejsza na odchudzanie

  1. Jolka says:

    Tylko spalanie większej ilości kalorii, niż się zjada gwarantuje sukces. Ja zakochałam się w treningu siłowym i to nawet ze wzajemnością, bo schudłam prawie 5 kg w niewiele ponad miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>