Metody usuwania rozstępów

Powszechnym problemem dotykającym społeczeństwo, tak jak cellulit, nadwaga, otyłość i wiele innych są również rozstępy. Te długie wrzecionowate pasma pojawiają się najczęściej na udach, brzuchu, piersiach, plecach a nawet rękach.

We wczesnej fazie powstania są one czerwone. I jest to jedyny czas kiedy można je jeszcze usunąć samemu przy pomocy kremów, balsamów, i dzięki przyjmowaniu suplementów diety.

Ponieważ rozstępy są skutkiem zazwyczaj gwałtownego przytycia lub schudnięcia, kiedy skóra nie nadąża z regeneracją, jest niedożywiona i brak jej nawilżenia, pęka przy gwałtownym rozciągnięciu. Te pęknięcia to właśnie rozstępy. Kiedy tylko się je zauważy, trzeba podjąć jak najszybszą walkę, która jest do wygrania.

Jak skutecznie radzić sobie z rozstępami?

Przede wszystkim, tak jak w pielęgnacji włosów czy paznokci, walkę z nienaturalnymi zmianami podejmuje się od środka organizmu. Warto zainwestować w suplementy diety zawierające witaminy A, B,D, ponadto regularne i systematyczne stosowanie kremów w miejscach zmian skórnych przyniesie zadowalające efekty jeżeli będą to kosmetyki zawierające kolastynę, której brak było skórze gdy postały rozstępy.

Jako że organizm ludzki składa się w ponad 70 % z wody, należy go regularnie nawadniać, dzięki czemu skóra będzie odżywiona, jędrna, a walka z ranami będzie bardziej skuteczna. Jeżeli rozstępy znajdują się już w fazie kolejnej, kiedy przekształcają się w białe blizny, samemu niewiele można zdziałać. Tu pomogą już tylko zabiegi w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie istnieje możliwość usunięcia blizn laserowo.

Jest to najskuteczniejsza metoda redukowania rozstępów, które niestety wyglądają bardzo nieestetycznie szczególnie latem, kiedy pokazuje się najwięcej ciała. Blizny bowiem nie opalają się, i znacznie uwidaczniają się na opalonej skórze. Obecnie wiele salonów kosmetycznych w większych miastach oferuje tego typu zabiegi opierające się o coraz to nowsze metody wykonywania.

Ceny wahają się w zależności od ilości zmian i wielkości i umiejscowienia powierzchni na której mają zostać usunięte rozstępy, jednakże najtańszy zabieg usuwania blizn to koszt około 300 zł. Warto skonsultować najpierw z lekarzem ewentualne powikłania i czas rekonwalescencji po zabiegu, ponieważ należy liczyć się z tym że będzie trzeba dać trochę czasu swojemu ciału na powrót do formy i regenerację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>